Blog 12-1-2015

  Duitse goederenwagon

  In opdracht van het EWOIIC in Medemblik zijn wij vandaag afgereisd naar onze zuiderburen om daar een oude goederenwagen te gaan bekijken en te beoordelen. De wagen die door de Belgische Spoorwegen werd aangeboden was verrassend omdat wij een foto ontvangen hadden van de “goede” zijde. De andere zijde en het dak en wagenvloer behoeven nog wat werk. Frappant was de staat van het ijzerwerk en onderstel. Voor de leeftijd van een 100 jaar was dat in een opmerkelijk goede staat. Er hoeft maar weinig aan te gebeuren omdat weer toonbaar te maken.

  Img_9305

  Img_9278

  Het ligt in de bedoeling om naast onze USATC wagen een Duitse of geconfisqueerde goederenwagen te plaatsen. Het idee erachter is om de tegenstellingen in de display in het museum te tonen. Het goede tegenover het kwade zogezegd. De Duitse wagen zal de verschrikkelijke reis naar de werk- en vernietingskampen gaan vertellen en de USATC wagen van onze stichting het verhaal over de bevrijding en wat de wagen bracht of voor rol vervulde. Een hoop mensen weten niet dat achter onze bevrijders een enorm logistiek apparaat zat waarbij de spoorwegen of beter gezegd de Military Railway Services (MRS) een zeer belangrijke rol speelden. De munitie, brandstoffen, voedsel en verder alles wat nodig was of behoefte aan was, werd vervoerd in de tientallen duizenden USATC wagens die speciaal voor deze doeleinden vanaf 1943 gebouwd waren. Onderstaande foto toont een USATC wagen in Duitsland in de na-oorlogse periode maar verbeeldt het bedoelde vervoer.

  Amerikanen leveren voedselpakketten af vanuit Amerikaanse goederenwagens

  Comments are closed.